Autorzy

Przemysław Powierza jest absolwentem Uniwersytetu Europejskiego Viadrina we Frankfurcie n. Odrą (Wydział Ekonomii, dyplom z zakresu opodatkowania przedsiębiorstw).
Pracuje w Dziale Doradztwa Podatkowego w RSM Poland KZWS Spółce Doradztwa Podatkowego S.A. od 2005 roku. Od 2007 roku kieruje wyspecjalizowanym zespołem obsługującym klientów niemieckojęzycznych (German Desk).
Posiada duże doświadczenie w doradztwie przy inwestycjach typu greenfield realizowanych przez inwestorów niemieckojęzycznych. Jego działalność doradcza koncentruje się na problemach z zakresu opodatkowania międzynarodowego i podatku od towarów i usług. Reprezentuje w sprawach z zakresu opodatkowania dużą grupę spółek zależnych z kapitałem niemieckim.
Od roku 2009 jest doradcą podatkowym (nr wpisu 11204) oraz tłumaczem przysięgłym języka niemieckiego (nr wpisu TP/86/09). Jest autorem licznych publikacji o tematyce podatkowej a także wykładowcą na specjalistycznych kursach organizowanych przez Stowarzyszenie Księgowych w Polsce.
 

Artykuły

Polecamy

Przejdź do

Partnerzy

Reklama