Branża SAP to specyficzny i trudny marketingowo dział branży IT. To jeden z tych obszarów, w którym pozyskanie klienta wymaga długofalowych działań na wielu frontach. Dlatego tak ważne jest prowadzenie efektywnych i zróżnicowanych działań digital marketingowych, odpowiedni dobór KPIs – czyli wskaźników mierzenia efektywności – do formatów i kanałów reklamowych. Bieżąca analiza wyników pomaga w optymalizacji działań w czasie rzeczywistym i pozwala efektywnie zarządzać budżetem. Warto poznać metody pomiaru efektywności, które pomagają w osiągnięciu zamierzonych celów.

Efekt „wow!” czy nie? Przegląd metod i narzędzi pomiaru wyników marketingowych w branży SAP i nie tylko

Kampanie zasięgowe, czyli wizerunkowe

W czasach mocnego trendu na działania sprzedażowe kampanie na zasięg często bywają przez marki pomijane. Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, że ich skuteczność zależy od doskonałej kreacji i stosunkowo wysokiego budżetu reklamowego. Kampania wizerunkowa zadziała wtedy, kiedy wyrazisty przekaz połączy się z wysoką częstotliwością wyświetlania. Dzięki temu użytkownik w trakcie trwania kampanii zobaczy ją minimum kilkanaście razy. Kampanie zasięgowe stanowią doskonały wstęp do kampanii sprzedażowych, pomagają zapoznać klienta z marką i produktami, dlatego jeśli istnieje taka możliwość – warto je realizować. Zwłaszcza jeśli działamy w sektorze gospodarki, w którym przed sprzedażą należy dłużej „popracować” nad klientem, a do takich należy branża SAP.

Z jakich formatów możemy korzystać w kampanii zasięgowej realizowanej w Internecie? Używając modelu emisji programmatic, czyli zautomatyzowanego systemu zakupu powierzchni reklamowych w Internecie przy pomocy AdSerwera, reklamy możemy emitować na stronach różnych wydawców i odpowiednio dobierać konkretne formaty, takie jak screening, XHTML, wideo, formaty display czy rich media – wszystko w zależności od budżetu, którym dysponujemy. Oczywiście możemy też zdecydować się na emisję w modelu flat fee, czyli rozliczenie za czas trwania kampanii w określonym miejscu lub u jednego wydawcy, jednak dzięki programmatic płacimy wyłącznie za rzeczywiste wyświetlenia i omijamy proces ręcznego negocjowania stawek, dzięki czemu oszczędzamy czas i pieniądze.

Pozostałe 84% artykułu dostępne jest dla zalogowanych użytkowników serwisu.

Jeśli posiadasz aktywną prenumeratę przejdź do LOGOWANIA. Jeśli nie jesteś jeszcze naszym Czytelnikiem wybierz najkorzystniejszy WARIANT PRENUMERATY.

Zaloguj Zamów prenumeratę Kup dostęp do artykułu

Zobacz również

Ku bezpiecznym łańcuchom dostaw: feedback zakupowy

Co jest gorsze? Znaleźć w skrzynce wiadomość związaną z naszym udziałem w przetargu, zaczynającą się od słów: „Z przykrością informujemy’” czy konieczność napisania takiej wiadomości? Niestety, wiele firm i działów zakupów nie traktuje wystarczająco poważnie kwestii przekazywania informacji zwrotnej lub nie poświęca jej wystarczająco dużo uwagi. Szczególnie w czasach, gdy relacje z dostawcami mogą zadecydować o przetrwaniu przedsiębiorstwa. Paradoksalnie, komunikacja – jeden z kluczy do sukcesu w łańcuchach dostaw – jest obszarem, który pozostawia wiele do życzenia.

Czytaj więcej

Zapobieganie czynom nieuczciwej konkurencji na etapie planowania działań i strategii biznesowych

Zapobieganie czynom nieuczciwej konkurencji na etapie planowania działań i strategii biznesowych

Planowanie działań związanych z działalnością firmy czy tworzenie strategii biznesowej, chociażby związanej z wprowadzeniem nowego produktu na rynek, wiąże się z wieloma trudnościami. Już sam fakt tworzenia czegoś nowego (przynajmniej dla nas) jest zadaniem trudnym, które powinno być poprzedzone wielowątkowymi analizami i gruntownym przygotowaniem. Czy jednak, kiedy już mamy ustalony kierunek działania, zdefiniowany rynek i grupę docelową, mamy wiedzę, jak z sukcesem wdrożyć nasz plan czy sprzedać nowy produkt lub usługę, możemy uznać, że jesteśmy już w pełni przygotowani? Niestety, nie. Żaden przedsiębiorca nie działa próżni i musi zwracać uwagę, aby zachować uczciwość rywalizacji rynkowej wobec swych konkurentów i samemu uchronić się przed takimi działaniami konkurencji.

Czytaj więcej

Polecamy

Przejdź do

Partnerzy

Reklama