Już za kilka miesięcy wraz z końcem roku kalendarzowego po raz kolejny nastąpi okres wytężonej pracy dla działów księgowo-finansowych. W wielu jednostkach gospodarczych w najbliższym czasie rozpoczną się badania wstępne sprawozdań finansowych, których ostatecznym efektem będzie wyrażenie przez biegłych rewidentów opinii o prawidłowości ksiąg rachunkowych oraz sporządzonych na ich podstawie sprawozdaniach finansowych.

Pozostałe 94% artykułu dostępne jest dla zalogowanych użytkowników serwisu.

Jeśli posiadasz aktywną prenumeratę przejdź do LOGOWANIA. Jeśli nie jesteś jeszcze naszym Czytelnikiem wybierz najkorzystniejszy WARIANT PRENUMERATY.

Zaloguj Zamów prenumeratę

Możesz zobaczyć ten artykuł, jak i wiele innych w naszym portalu Controlling 24. Wystarczy, że klikniesz tutaj.

Ulubione Drukuj

Zobacz również

EU’s green taxonomy

EU’s green taxonomy

With time running out to act on climate change, can the EU’s proposed system for identifying environmentally sustainable activities work?

Czytaj więcej

CFO a sprawozdawczość finansowa

CFO a sprawozdawczość finansowa

Pilnowanie faktur, prowadzenie księgowości, płacenie podatków, kontakty z bankami – tak jeszcze kilkanaście lat temu postrzegana była rola dyrektora finansowego w przedsiębiorstwie. W dzisiejszych czasach sytuacja jest kompletnie inna. Obecnie dyrektorzy finansowi to biznesowi stratedzy, którzy bardzo często wytyczają długofalowy kierunek rozwoju przedsiębiorstwa, dostarczają obiektywnych informacji o kondycji biznesu, posługują się benchmarkami, kontrolują KPI, a także wykorzystują informacje o trendach i dane rynkowe, dzięki czemu są zdolni przewidywać właściwe kierunki rozwoju organizacji.

Czytaj więcej

Polecamy

Przejdź do

Partnerzy

Reklama