Forum Nowoczesnego Controllingu. Warszawa, 26-27 października 2017 r.

LEAN czyli nie tylko o controllingu produkcji

Zastanawialiśmy się w redakcji nad osią programową kolejnego, czwartego już Forum Nowoczesnego Controllingu. Wbrew pozorom zadanie nie należy do najłatwiejszych. Obfitość dylematów i możliwych sposobów rozwiązywania problemów jest w świecie controllingu nieprawdopodobna. Tym razem wybór padł na controlling produkcji, jeden z bardziej złożonych obszarów controllingowych. Swój udział w wyborze miała bez wątpienia duża popularność 49. numeru „Finansów+Controllingu”. Dodatkowo wydaje się, że właściwie wdrożony controlling procesów produkcyjnych niesie w sobie największy potencjał wzrostu ogólnej efektywności przedsiębiorstwa.

  • Jak zadbać o optymalny poziom wykorzystania mocy produkcyjnych?
  • A ile kosztuje ich niepełne wykorzystanie?
  • W jaki sposób policzyć całkowity koszt posiadania parku maszynowego?
  • Czy i w jakim aspekcie koncepcja Lean Management wspierana jest przez controlling?
  • Jaki jest realny koszt robo­czo-godziny?
  • Czy istnieją uniwersalne KPI w obszarze produkcyjnym?

Pytań na pewno jest więcej. Dlatego właśnie nie tylko w trakcie trwania 4. Forum Nowoczesnego Controllingu będziemy próbowali szukać na nie odpowiedzi. Już dziś deklarujemy, że tematyka control- lingu produkcji na stałe zagości na łamach F+C.

Każdego roku, przygotowując kolejne edycje naszych wydarzeń branżowych, kierujemy się pewnymi zasadami, które sprowadzają się do następujących deklaracji:

  • wyłącznie praktyka – do udziału w Forum zapraszamy prelegentów, którzy na co dzień zmagają się z problemami wdrożeniowymi w organizacjach,
  • nie tylko inspiracje – wystąpienia naszych prelegentów ilustrowane będą studiami przypadków i przeglądem najlepszych praktyk,
  • interaktywna i sprawdzona formuła „round tables” – umożliwią one nie tylko bezpośredni kontakt z prelegentami, ale także wymianę doświadczeń z innymi uczestnikami,
  • równowaga merytoryczna – pomiędzy strategicznymi a operacyjnymi aspektami sterowania efektywnością procesów zarządzania.

Prosimy zatem o sięgnięcie po swoje Moleskine’y, smartfony lub tablety i rezerwację terminu w dniach 26-27 października 2017 r. Spotykamy się bowiem w Warszawie w czasie 4. Forum Nowoczesnego Controllingu.

Więcej informacji: http://forumcontrollingu.explanator.pl/

Możesz zobaczyć ten artykuł, jak i wiele innych w naszym portalu Controlling 24. Wystarczy, że klikniesz tutaj.

Zobacz również

Znak towarowy UE – sposób na lepsze zarządzanie aktywami własności intelektualnej?

Znak towarowy UE – sposób na lepsze zarządzanie aktywami własności intelektualnej?

Wspierany przez Komisję Europejską i EUIPO Ideas Powered for Business SME Fund jest przeznaczony dla małych i średnich przedsiębiorstw, które pragną rozwijać swoje strategie w dziedzinie własności intelektualnej i chronić swoje prawa własności intelektualnej na poziomie krajowym, regionalnym i unijnym. Fundusz umożliwia m.in. ubieganie się o zniżkę w wysokości 50% na opłatę za zgłoszenie unijnego znaku towarowego. Wsparcie z Funduszu może być doskonałą okazją do wzmocnienia przedsiębiorstw, które do tej pory nie chroniły swoich praw własności intelektualnej w ten sposób. Należy pamiętać jednak, że środki z Funduszu nie są nieograniczone, a zgłoszenia o dofinansowanie należy dokonać w jednym z wyznaczonych okien czasowych w 2021 r.

Czytaj więcej

Jak dbać o komunikację między działami w firmie pracującej zdalnie?

Pandemia COVID-19 wymusiła zdalną pracę tysięcy firm, przyspieszając postęp technologiczny i przełamując opory szefów. Praca z domu przestała być przywilejem, a stała się normalnością.

Czytaj więcej

Polecamy

Przejdź do

Partnerzy

Reklama