Spotkajmy się i porozmawiajmy o optymalizacji procesów i controllingu strategicznym w praktyce przedsiębiorstw *[nie tylko] produkcyjnych.

Czy Lean to dobra strategia rozwoju dla firmy? Czy już wykonane kroki na drodze do szczupłego zarządzania są słuszne? Jak inni z sukcesem wykorzystali narzędzia Lean do optymalizacji oferty, eliminacji zbędnych procesów i doboru rentownych projektów? Dla wszystkich poszukujących odpowiedzi na te pytania Explanator, wydawca magazynu „Finanse i Controlling”, organizuje spotkanie Lean Factor[y]*, podczas którego uczestnicy będą mogli dowiedzieć się, jak odnaleźć w swojej organizacji Lean Factor, który pozwoli optymalizować procesy i eliminować marnotrawstwo – nie tylko na produkcji.

Lean Factor[y]* odbędzie się w Warszawie w dniach 28–29 marca 2019 r. Spotkanie jest doskonałą okazją, żeby poznać doświadczenia firm, które ze szczupłego zarządzania uczyniły swój sposób na realizację strategii firmy. Każdy z uczestników zyska okazję do spojrzenia na swoją organizację z zewnątrz – refleksji na temat tego, jakie procesy usprawnić, gdzie szukać wąskich gardeł, jakie problemy wymagają rozwiązania, a jakie tak naprawdę nie są problemami. Będzie praktycznie, narzędziowo i merytorycznie! Bez zbędnej teorii i modeli naukowych, za to z odniesieniami do doświadczeń i studiów przypadku z polskich i zagranicznych firm.

Lean Factor[y]* to dwa dni konferencyjne, podczas których przedstawiciele wszystkich poziomów zarządzania z różnych branż, których łączy dążenie do optymalnych i szczupłych procesów, będą mogli posłuchać uznanych ekspertów w zakresie m.in. rachunkowości przerobowej, Lean Six Sigma, Hoshin Kanri, GMP, TOC czy metody TWI:MP. To również okazja zobaczenia, jak inni na co dzień korzystają z wykresów IMR, raportu A3 czy metody 5S. W programie pierwszego dnia spotkania przewidziano cztery warsztaty w formule Round Tables, które są doskonałą okazją do przećwiczenia poznanych zagadnień oraz nawiązania cennych kontaktów biznesowych.

Z kolei na koniec drugiego dnia organizator, oprócz części merytorycznej, zaplanował dla uczestników trzygodzinny, praktyczny warsztat, podczas którego będą mogli na żywym organizmie przekonać się, że aby maksymalizować zyski, park maszynowy wcale nie musi być eksploatowany w 100%. To cenne doświadczenie zarówno dla kierownika produkcji, jak i przedstawicieli obszaru finansów, bo analizie poddane zostaną wskaźniki efektywności.

Jak osiągnąć status Lean? Jest wiele różnych metod, które poprzez wdrożenie odpowiednich narzędzi, w połączeniu z doświadczeniem i wiedzą, mogą przyczynić się do osiągnięcia tak pożądanego stanu. Podczas Lean Factor[y]* każdy uczestnik z gąszczu metod i narzędzi będzie w stanie wybrać te najbardziej odpowiednie dla siebie i, co ważne, rekomendowane przez ekspertów.

Formularz rejestracji i szczegółowy program konferencji znajdą Państwo na stronie: www.lean.explanator.pl

Zobacz również

Raportowanie schematów podatkowych, czyli MDR

MC_65_4.jpg

Wprowadzenie od 1 stycznia 2019 r. przepisów MDR do polskiego systemu podatkowego oznacza nowe obowiązki dla podmiotów zajmujących się doradztwem podatkowym oraz dla ich klientów. Przepisy MDR zostały wprowadzone do Ordynacji podatkowej w następstwie zmian w dyrektywie Rady UE. Jak wynika z objaśnień ministra finansów dotyczących raportowania schematów podatkowych, celem nowych przepisów jest dostarczenie Szefowi Krajowej Administracji Skarbowej informacji, która będzie wykorzystywana do poprawy jakości systemu podatkowego.

Czytaj więcej
Tekst otwarty nr 64/2019

Kaizen Inspiration Tour [Japonia, 30.09 - 11.10.2019]

Kaizen_FB_promo.png

Dla wszystkich, którzy chcą poczuć i zrozumieć czym jest kaizen oraz zobaczyć na własne oczy najlepsze na świecie praktyki leanowe, Wydawnictwo Explanator we współpracy z ATML Polska przygotowało ofertę wyjazdu studyjnego do Japonii.

Czytaj więcej

Lepiej zapobiegać, niż leczyć

MC_64_4.jpg

Przyjęta w połowie kwietnia przez Parlament Europejski dyrektywa o ochronie sygnalistów wzmocniła zainteresowanie polskich przedsiębiorców wewnętrznymi systemami zgłaszania nieprawidłowości (whistleblowing). Tematyka ta od kilku miesięcy i tak zyskuje na popularności z uwagi na intensywne prace nad nowelizacją ustawy o odpowiedzialności podmiotów zbiorowych. Działania na szczeblu krajowym i unijnym mają na celu m.in. zwiększenie skuteczności walki z popełnianymi przez firmy nadużyciami. Co jednak istotne, oprócz wykrywania zaistniałych naruszeń i zarządzania ich skutkami spółki powinny w pierwszej kolejności zacząć działać również prewencyjnie, zabezpieczając się z wyprzedzeniem przed niekiedy brzemiennymi w skutkach konsekwencjami.

Czytaj więcej

Numer bieżący

Polecamy

Przejdź do

Partnerzy

Reklama