Spotkajmy się i porozmawiajmy o optymalizacji procesów i controllingu strategicznym w praktyce przedsiębiorstw *[nie tylko] produkcyjnych.

Czy Lean to dobra strategia rozwoju dla firmy? Czy już wykonane kroki na drodze do szczupłego zarządzania są słuszne? Jak inni z sukcesem wykorzystali narzędzia Lean do optymalizacji oferty, eliminacji zbędnych procesów i doboru rentownych projektów? Dla wszystkich poszukujących odpowiedzi na te pytania Explanator, wydawca magazynu „Finanse i Controlling”, organizuje spotkanie Lean Factor[y]*, podczas którego uczestnicy będą mogli dowiedzieć się, jak odnaleźć w swojej organizacji Lean Factor, który pozwoli optymalizować procesy i eliminować marnotrawstwo – nie tylko na produkcji.

Lean Factor[y]* odbędzie się w Warszawie w dniach 28–29 marca 2019 r. Spotkanie jest doskonałą okazją, żeby poznać doświadczenia firm, które ze szczupłego zarządzania uczyniły swój sposób na realizację strategii firmy. Każdy z uczestników zyska okazję do spojrzenia na swoją organizację z zewnątrz – refleksji na temat tego, jakie procesy usprawnić, gdzie szukać wąskich gardeł, jakie problemy wymagają rozwiązania, a jakie tak naprawdę nie są problemami. Będzie praktycznie, narzędziowo i merytorycznie! Bez zbędnej teorii i modeli naukowych, za to z odniesieniami do doświadczeń i studiów przypadku z polskich i zagranicznych firm.

Lean Factor[y]* to dwa dni konferencyjne, podczas których przedstawiciele wszystkich poziomów zarządzania z różnych branż, których łączy dążenie do optymalnych i szczupłych procesów, będą mogli posłuchać uznanych ekspertów w zakresie m.in. rachunkowości przerobowej, Lean Six Sigma, Hoshin Kanri, GMP, TOC czy metody TWI:MP. To również okazja zobaczenia, jak inni na co dzień korzystają z wykresów IMR, raportu A3 czy metody 5S. W programie pierwszego dnia spotkania przewidziano cztery warsztaty w formule Round Tables, które są doskonałą okazją do przećwiczenia poznanych zagadnień oraz nawiązania cennych kontaktów biznesowych.

Z kolei na koniec drugiego dnia organizator, oprócz części merytorycznej, zaplanował dla uczestników trzygodzinny, praktyczny warsztat, podczas którego będą mogli na żywym organizmie przekonać się, że aby maksymalizować zyski, park maszynowy wcale nie musi być eksploatowany w 100%. To cenne doświadczenie zarówno dla kierownika produkcji, jak i przedstawicieli obszaru finansów, bo analizie poddane zostaną wskaźniki efektywności.

Jak osiągnąć status Lean? Jest wiele różnych metod, które poprzez wdrożenie odpowiednich narzędzi, w połączeniu z doświadczeniem i wiedzą, mogą przyczynić się do osiągnięcia tak pożądanego stanu. Podczas Lean Factor[y]* każdy uczestnik z gąszczu metod i narzędzi będzie w stanie wybrać te najbardziej odpowiednie dla siebie i, co ważne, rekomendowane przez ekspertów.

Formularz rejestracji i szczegółowy program konferencji znajdą Państwo na stronie: www.lean.explanator.pl

Zobacz również

Tekst otwarty Tylko on-line nr 69/2020

Firmy w obliczu prawnych, księgowych i podatkowych wyzwań związanych z pandemią COVID‑19

21 maja 2020 r. odbyła się pierwsza konferencja online z cyklu „KPMG (e)Forum | Biznes w czasach pandemii”. Przedstawiciele kadry zarządzającej, w tym przede wszystkim dyrektorzy finansowi, główni księgowi i osoby odpowiedzialne za obszary prawne, podatkowe i finansowe z firm działających w różnych sektorach gospodarki wysłuchali prelekcji ekspertów KPMG poświęconych istotnym wyzwaniom biznesowym w obliczu pandemii COVID-19.

Czytaj więcej
Tekst otwarty Tylko on-line nr 69/2020

Rozwiązania IT na trudne czasy i lepszą przyszłość biznesu – zapisz się na HicrOn‑Time Webinars!

HicrON-3.jpg

Jak wymuszone przez czasy zmiany wpływają na rozwiązania IT? Jak technologia może wesprzeć przetrwanie, a nawet rozwój Twojej firmy? Jakie działania są potrzebne, a wręcz konieczne do przeprowadzenia w biznesie właśnie teraz? Na te i inne pytania odpowiedzą Eksperci Hicron, którzy już od 26 maja, co tydzień spotykać będą się z przedsiębiorcami podczas wyjątkowych webinarów.

Czytaj więcej
Tekst otwarty Tylko on-line nr 69/2020

KPMG (e)Forum | Biznes w czasach pandemii. Cykl bezpłatnych konferencji online

KPMG_poziom.jpg

„KPMG (e)Forum | Biznes w czasach pandemii” to konferencje online obejmujące najbardziej aktualne tematy, z którymi mierzą się przedsiębiorcy w obecnej rzeczywistości biznesowej oraz stanowią odpowiedź na ich bieżące potrzeby i wyzwania.

Czytaj więcej

Polecamy

Przejdź do

Partnerzy

Reklama