Spotkajmy się i porozmawiajmy o optymalizacji procesów i controllingu strategicznym w praktyce przedsiębiorstw *[nie tylko] produkcyjnych.

Czy Lean to dobra strategia rozwoju dla firmy? Czy już wykonane kroki na drodze do szczupłego zarządzania są słuszne? Jak inni z sukcesem wykorzystali narzędzia Lean do optymalizacji oferty, eliminacji zbędnych procesów i doboru rentownych projektów? Dla wszystkich poszukujących odpowiedzi na te pytania Explanator, wydawca magazynu „Finanse i Controlling”, organizuje spotkanie Lean Factor[y]*, podczas którego uczestnicy będą mogli dowiedzieć się, jak odnaleźć w swojej organizacji Lean Factor, który pozwoli optymalizować procesy i eliminować marnotrawstwo – nie tylko na produkcji.

Lean Factor[y]* odbędzie się w Warszawie w dniach 28–29 marca 2019 r. Spotkanie jest doskonałą okazją, żeby poznać doświadczenia firm, które ze szczupłego zarządzania uczyniły swój sposób na realizację strategii firmy. Każdy z uczestników zyska okazję do spojrzenia na swoją organizację z zewnątrz – refleksji na temat tego, jakie procesy usprawnić, gdzie szukać wąskich gardeł, jakie problemy wymagają rozwiązania, a jakie tak naprawdę nie są problemami. Będzie praktycznie, narzędziowo i merytorycznie! Bez zbędnej teorii i modeli naukowych, za to z odniesieniami do doświadczeń i studiów przypadku z polskich i zagranicznych firm.

Lean Factor[y]* to dwa dni konferencyjne, podczas których przedstawiciele wszystkich poziomów zarządzania z różnych branż, których łączy dążenie do optymalnych i szczupłych procesów, będą mogli posłuchać uznanych ekspertów w zakresie m.in. rachunkowości przerobowej, Lean Six Sigma, Hoshin Kanri, GMP, TOC czy metody TWI:MP. To również okazja zobaczenia, jak inni na co dzień korzystają z wykresów IMR, raportu A3 czy metody 5S. W programie pierwszego dnia spotkania przewidziano cztery warsztaty w formule Round Tables, które są doskonałą okazją do przećwiczenia poznanych zagadnień oraz nawiązania cennych kontaktów biznesowych.

Z kolei na koniec drugiego dnia organizator, oprócz części merytorycznej, zaplanował dla uczestników trzygodzinny, praktyczny warsztat, podczas którego będą mogli na żywym organizmie przekonać się, że aby maksymalizować zyski, park maszynowy wcale nie musi być eksploatowany w 100%. To cenne doświadczenie zarówno dla kierownika produkcji, jak i przedstawicieli obszaru finansów, bo analizie poddane zostaną wskaźniki efektywności.

Jak osiągnąć status Lean? Jest wiele różnych metod, które poprzez wdrożenie odpowiednich narzędzi, w połączeniu z doświadczeniem i wiedzą, mogą przyczynić się do osiągnięcia tak pożądanego stanu. Podczas Lean Factor[y]* każdy uczestnik z gąszczu metod i narzędzi będzie w stanie wybrać te najbardziej odpowiednie dla siebie i, co ważne, rekomendowane przez ekspertów.

Formularz rejestracji i szczegółowy program konferencji znajdą Państwo na stronie: www.lean.explanator.pl

Also check

Lepiej zapobiegać, niż leczyć

MC_64_4.jpg

Przyjęta w połowie kwietnia przez Parlament Europejski dyrektywa o ochronie sygnalistów wzmocniła zainteresowanie polskich przedsiębiorców wewnętrznymi systemami zgłaszania nieprawidłowości (whistleblowing). Tematyka ta od kilku miesięcy i tak zyskuje na popularności z uwagi na intensywne prace nad nowelizacją ustawy o odpowiedzialności podmiotów zbiorowych. Działania na szczeblu krajowym i unijnym mają na celu m.in. zwiększenie skuteczności walki z popełnianymi przez firmy nadużyciami. Co jednak istotne, oprócz wykrywania zaistniałych naruszeń i zarządzania ich skutkami spółki powinny w pierwszej kolejności zacząć działać również prewencyjnie, zabezpieczając się z wyprzedzeniem przed niekiedy brzemiennymi w skutkach konsekwencjami.

Read more

Komunikacja i etyka w administracji publicznej i w biznesie [konferencja]

Co kryje się pod sformułowaniem sprawna komunikacja i jak ją doskonalić – o tym porozmawiamy ze specjalistami – coachami, trenerami personalnymi, audytorami i członkami najwyższego kierownictwa spółek kapitałowych na konferencji pt. Komunikacja i etyka w administracji publicznej i w biznesie.  Bezpłatna konferencja pod patronatem Ministerstwa Finansów, Rektora Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach oraz Prezydenta Miasta Rybnika odbędzie się 11 czerwca 2019 roku na rybnickim kampusie.

Read more
Open access On-line only no. 63/2019

To już piąta edycja Forum Informacji Zarządczej

fiz_inf.jpeg

23-24 maja 2019 r. redakcja magazynu „Informacja Zarządcza” organizuje już piąte Forum Informacji Zarządczej. Tym razem praktycy będą rozmawiać o tym, jak z danych uczynić aktywa oraz jak przygotować się do transformacji w kierunku data-driven enterprise.

Read more

Current issue

Polecamy

Go to

Partners

Reklama