Czy dziś – w dobie koronawirusa i powoli odmrażanej gospodarki – umiesz ocenić potrzeby i możliwości twojej firmy? Czy zdajesz sobie sprawę, że rzeczywistość po pandemii nie jest złym snem, który w końcu minie?  Czy wiesz, jakie działania podjąć, by się do niej przygotować?

Co wybierają weterani i nowicjusze w dobie kryzysu?

Wielu przedsiębiorców zapomina, że w takiej sytuacji nie trzeba zgadywać czy decydować w ciemno. Jak zauważyła Katarzyna Sokalska, CFO w firmie Hicron, firmy dzielą się zasadniczo na dwie grupy: weteranów, którzy w historii swojego istnienia zmierzyli się już z jednym bądź wieloma kryzysami, i nowicjuszy, dla których pandemia była pierwszym znacznym zawirowaniem gospodarczym. Swoją skalą, COvid-19 zaskoczył jednych i drugich, zmuszając do podjęcia określonych działań. Dla jednych było (i wciąż jest) to przeczekanie, dla innych – okazja do wprowadzania technologicznych usprawnień, dla następnych – ostatni dzwonek, by wprowadzić całkowicie nowe rozwiązania, i w ten sposób dotrzymać kroku zmieniającej się rzeczywistości. Wszystkie te drogi, wraz z konkretnymi przykładami, w czasie HicrON-Time Webinars omówił Automotive Solution Architect, Filip Stankowski.

Ale skąd przedsiębiorcy wiedzieli, która ścieżka jest najbardziej optymalna? Odpowiedź jest prosta – byli w stanie wsłuchać się zarówno w możliwości, jak i potrzeby własnych firm. To na tym opiera się ich sukces, i to właśnie jest droga, którą sugerujemy wszystkim zarządom w czasach nowej rzeczywistości gospodarczej.

Kompetencje miękkie nie tylko dla miłej atmosfery

W ostatnich tygodniach wiele uwagi zwracaliśmy na to, w jaki sposób firmy traktują swoich pracowników w czasie pandemii. Kompetencje takie jak elastyczność, otwartość, zaangażowanie i kreatywność pozwalają tworzyć wspierającą i stabilną atmosferę w pracy, jednak na tym nie kończy się ich rola.

W przedsiębiorstwach, które zdecydowały się na rozwój poprzez usprawnienia technologiczne i wdrożenia nowych rozwiązań, gwarantem sukcesu w optymalizacji firmy było wykorzystanie tych cech. Otworzenie się na dialog z pracownikami ze wszystkich szczebli pozwala dostrzec obszary, które wymagają ulepszeń. Kreatywność w poszukiwaniu nowych rozwiązań i elastyczność w ich dostosowywaniu znacząco poszerzają zakres możliwych wdrożeń, a zaangażowanie całej firmy w zmiany usprawnia proces i sprawia, że wszyscy pracownicy czują, że mają wpływ na aktualną sytuację przedsiębiorstwa. Zalety te są nie do przecenienia, i to zarówno ze społecznego, jak i czysto biznesowego punktu widzenia.

Szerzej omówiliśmy zarysowaną wyżej problematykę w czasie pierwszego z HicrON-Time Webinars – lada chwila odbędzie się drugie spotkanie, skupione na kwestiach związanych z możliwościami systemu SAP. Jeśli więc korzystasz z rozwiązań SAP, to nie może cię zabraknąć. Odwiedź stronę webinarów Hicron, sprawdź agendę spotkań i zapisz się na wydarzenie!

Zobacz również

Tekst otwarty nr 72/2020

Trudna sztuka dawania prezentów

Obdarowywanie to nie lada sztuka. Gdyby tak nie było, w domach nie zalegałyby nam nietrafione prezenty, z którymi nie wiadomo, co zrobić. Jeszcze gorzej bywa z podarunkami biznesowymi – w końcu, ile potrzeba nam kalendarzy, pendrive’ów czy firmowych kubków. A przecież tym, co liczy się w biznesie, są szczegóły i dobre wrażenie. Zadbajmy o nie!

Czytaj więcej
Tekst otwarty Tylko on-line nr 71/2020

Konferencja PROCON/POLZAK 2020 potwierdzona: Dział zakupów – skuteczna broń w walce z kryzysem?

general www.jpg

Największa konferencja zakupowa w Polsce i jedna z największych w Europie – PROCON/POLZAK, odbędzie się zgodnie z tradycją w październiku w Warszawie. VII edycja wydarzenia idzie jednak o jeden krok w przyszłość. Całe wydarzenie transmitowane będzie online.

Czytaj więcej
Tekst otwarty nr 71/2020

Prognozowanie w dobie niepewności

Pandemia COVID-19 i związany z nią lockdown, spadki cen ropy naftowej, wzrost bezrobocia to tylko niektóre z czynników, które spowodowały dużą niepewność na rynkach na przestrzeni ostatnich miesięcy. W obliczu tak wielu ryzyk i szybko zmieniającej się rzeczywistości, dyrektorzy finansowi stoją przed ogromnym wyzwaniem. Niezbędne staje się wdrożenie nowego podejścia do planowania krótkoterminowego, opartego na modelowaniu możliwych scenariuszy zdarzeń.

Czytaj więcej

Polecamy

Przejdź do

Partnerzy

Reklama