Skuteczne planowanie i kontrola procesów inwestycyjnych

FiC_52_07.jpg

80% polskich firm zaczyna rozważać zastosowanie nowoczesnych rozwiązań do zarządzania procesami biznesowymi w momencie, gdy pojawia się konkretny problem uniemożliwiający wykorzystanie ich pełnego potencjału lub pochłaniający zbyt dużą ilość cennych zasobów – kosztów, czasu czy nakładu pracy. Jednym z takich problemów jest nadmierna ilość papierowej dokumentacji, ale coraz częściej również planowanie i realizacja inwestycji.

Projekty inwestycyjne są dla wielu firm bardzo ważne, aczasami wręcz kluczowe, ponieważ od ich powodzenia zależy sukces i rozwój firmy. Brak kontroli nad nimi objawia się już na pierwszym etapie realizacji, utrudniając zebranie niezbędnych informacji i sprawne przeprowadzenie procesu akceptacyjnego, a więc uruchomienie inwestycji. Drugim z elementów jest kwestia nadzoru wykonania samej inwestycji.

Już sam ten proces przygotowania wniosku o uruchomienie inwestycji powinien być wsparty rozwiązaniami technologicznymi. To moment, kiedy cała informacja dotycząca projektu inwestycyjnego musi być zebrana w jednym miejscu i w odpowiedni sposób opracowana. W wielu firmach oznacza to konieczność współpracy co najmniej kilku osób z różnych departamentów, których zadanie polega na określeniu brzegowych parametrów i wydaniu opinii na temat zasadności przeprowadzenia inwestycji. Jeżeli procesu tego nie wspiera właściwe narzędzie informatyczne, musimy się liczyć z krążącymi plikami, nieefektywną komunikacją e-mailową i czasem wręcz rozpaczliwymi próbami zebrania wszystkiego w całość w celu wyciągnięcia wniosków.

Dostęp możliwy dla zalogowanych użytkowników serwisu. Jeśli posiadasz aktywną prenumeratę przejdź do LOGOWANIA. Jeśli nie jesteś jeszcze naszym Czytelnikiem wybierz najkorzystniejszy WARIANT PRENUMERATY.

Zaloguj Zamów prenumeratę
Drukuj

Zobacz również

Archiwum