Zjazd użytkowników systemu Eureca

Finanse i Controlling 48/2016 Tekst otwarty

W dniach 29-30 września 2016 r. w centrum konferencyjnym Kawallo koło Płocka odbył się kolejny zjazd użytkowników systemu Eureca. Było to już dziesiąte, jubileuszowe spotkanie, które zgromadziło controllerów i dyrektorów finansowych z kilkudziesięciu firm.

W wydarzeniu wzięli udział specjaliści i menedżerowie, którzy wykorzystują system controllingowy Eureca w codziennej pracy do planowania i budżetowania, analizy danych, raportowania i wizualizacji informacji oraz do podejmowania ważnych decyzji. Jak co roku spotkanie stało się doskonałą okazją do wymiany cennych doświadczeń między użytkownikami systemu.

W tym roku zjazd obywał się w nowej formule rozszerzonej o warsztaty i panel dyskusyjny.

Rozpoczął się od wykładów ekspertów, Edyty Szarskiej z Międzynarodowego Stowarzyszenia Controllerów ICV na temat controllingu strategicznego, a następnie Anny Madery-Roszak z Controlling Systems o optymalizacji procesów controllingowych i biznesowych.

Nie zabrakło prelekcji użytkowników systemu Eureca o tym jak wygląda controlling w ich firmach i jak wspomaga ich system Eureca. W tym roku swoimi doświadczeniami podzielili się przedstawiciele producenta z branży spożywczej – firmy JAMAR oraz z Stowarzyszenia Wiosna – koordynatora m.in. Szlachetnej Paczki (jak się okazało w organizacji non profit controlling jest bardzo ważny i to w całej strukturze stowarzyszenia).

Nowym elementem zjazdu były dwa warsztaty, które dotyczyły wizualizacji danych controllingowych w oparciu o Międzynarodowe Standardy Komunikacji. Podczas drugiego warsztatu uczestnicy wzięli udział w grze biznesowej, która miała im pokazać jak można w ciekawy sposób zwiększyć świadomość ekonomiczną i zaangażowanie niefinansowych menedżerów w firmie, dla których nowoczesny dział controllingu powinien bić partnerem biznesowym.

Nie zabrakło prezentacji najnowszej wersji systemu Eureca, wskazówek eksploatacyjnych oraz ciekawych możliwości usprawniających pracę z systemem.

Niezwykle dobrze ocenionym punktem zjazdu był panel dyskusyjny pt. „Nowa rola controllera w firmie i oczekiwania wobec nowoczesnego controllingu”. Panelistami byli członkowie zarządów takich firm, jak: Plastics Group, Grupa Inco, Grupy Bać-Pol oraz Stowarzyszenie Wiosna. Ich opinie na temat roli i pożądanych efektów działań controllingowych z punktu widzenia zarządu firmy były bardzo inspirujące. Panel uzupełniła opinia, jaką dzięki możliwościom internetu przedstawił Gary Cokins – światowy ekspert, konsultant, mówca i autor książek oraz artykułów w zakresie Enterprise Performance Management i Activity Based Costing.

Partnerami zjazdu byli: Międzynarodowe Stowarzyszenie Controllerów ICV oraz Explanator, wydawca magazynu Finanse + Controlling.

Drukuj

Zobacz również

Archiwum

Polecamy