Każdy może być liderem przedsiębiorczości

Finanse i Controlling 48/2016 Tekst otwarty
FiC_48_4.jpg

Akademia Liderów Rzeczypospolitej to projekt kierowany do studentów i absolwentów działających aktywnie w środowisku akademickim lub swojej społeczności lokalnej, a także dla tych, którzy dopiero chcieliby podjąć taką działalność.

Mimo młodego wieku coraz więcej studentów i absolwentów działa aktywnie i chce być lidermi w swojej społeczności – uważa Andrzej Lipson, kierownik projektu Akademia Liderów Rzeczpospolitej, w ramach którego odbywają się bezpłatne szkolenia i warsztaty z udziałem uznanych osobistości ze świata polityki, nauki i biznesu. Projekt jest realizowany wspólnie przez 15 różnych organizacji promujących edukację, rozwój biznesu oraz patriotyzm lokalny.

Podczas jednodniowych szkoleń Akademii Liderów Rzeczpospolitej nacisk jest położony na rozwój umiejętności przywódczych, budowanie i zarządzanie zespołem oraz rozwój osobisty. Kluczowym punktem projektu był obóz, który odbył się w Pułtusku między 19 a 23 września. Podczas inauguracji w Centrum Pieniądza NBP wykład na temat polityki pieniężnej wygłosił prof. Adam Glapiński.

Podczas pięciu intensywnych dni uczestnicy Akademii przeszli szereg szkoleń, które pozwolą im rozwinąć kompetencje z zakresu przywództwa, planowania strategicznego i zarządzania projektami pod okiem specjalistów. Wśród prelegentów znaleźli się m.in.: Mateusz Morawiecki, wicepremier i minister rozwoju i finansów, prof. Robert Gwizdowski, przewodniczący rady Centrum im. Adama Smitha, Marcin Chludziński, prezes Agencji Rozwoju Przemysłu oraz płk. Wiesław Kukuła, dowódca Jednostki Wojskowej Komandosów.

– Naszym celem było stworzenie przestrzeni, gdzie młodzi ludzie mogą rozwinąć swoje umiejętności, zdobyć wiedzę opartą na doświadczeniu. To od obecnych studentów będzie zależał kształt naszego społeczeństwa.

– W obliczu wielu wyzwań, jakie stoją przed Polską, potrzeba młodych, dynamicznych i silnych jednostek. Szkolenia Akademii Liderów wydobywają przywódczy potencjał z tych młodych ludzi, a także budują w nich postawę obywatelską i społeczną – mówi Andrzej Lipson z Fundacji Inicjatyw Młodzieżowych.

Akademia Liderów Rzeczypospolitej to projekt kierowany do studentów i absolwentów działających aktywnie w środowisku akademickim lub swojej społeczności lokalnej, a także dla tych, którzy dopiero chcieliby podjąć taką działalność. Dzięki współpracy z wybitnymi specjalistami i liderami ze świata nauki, biznesu i instytucji publicznych szkolenia prezentują wysoki poziom merytoryczny. Partnerem strategicznym projektu jest Bank Zachodni WBK SA Santander Universidades. Natomiast partnerem letniego obozu liderów jest Powszechny Zakład Ubezpieczeń.

Kolejne jednodniowe szkolenia lokalne Akademii Liderów Rzeczpospolitej odbędą się w październiku i listopadzie w takich polskich miastach jak Poznań, Lublin, Katowice, Kraków oraz Białystok. Rejestracja na warsztaty na stronie: www.akademialiderowrp.pl

Drukuj

Zobacz również

Archiwum

Polecamy