Forum Nowoczesnego Controllingu - 2017

Monika Bryl-Borowczyk   Finanse i Controlling 53/2017 Tekst otwarty
Forum_Nowoczesnego_Controllingu.jpg

Kolejna, 4. edycja Forum Nowoczesnego Controllingu już za dwa miesiące. W dniach 26-27 października 2017 r. spotykamy się w Warszawie na dorocznym spotkaniu dyrektorów finansowych, controllerów i analityków. Anonsowaliśmy już oś tematyczną Forum – zagadnienia Lean Management i controlling produkcji – czas zatem na więcej konkretów.

Forum Nowoczesnego Controllingu powstało z ideą stworzenia wydarzenia, które koncentruje się nie tylko na dostarczaniu rozwiązań bieżących problemów operacyjnych. Równie ważne jest sięganie po zagadnienia i tematy, które posiadają moc inspirowania i stymulowania dyskusji pomiędzy uczestnikami Forum i prelegentami.

Na właśnie taką interakcję liczymy przy kilku zaplanowanych w trakcie 4. Forum Nowoczesnego Controllingu wystąpień:

  • Lean i Kaizen w pracy controllera – Anna Madera-Roszak
  • Analiza wariancji procesów czyli statystyka na usługach controllingu – Marek Jagielski
  • Kluczowe czynniki sukcesu w procesie wdrażania Lean Manufacturing – Łukasz Gołębiewski
  • Controlling systemu zarządzania jakością – Wojciech Próchnicki

Oprócz tego zaplanowaliśmy szereg tematów, które skupiają się na codziennej praktyce controllingowej. Nie wyczerpując listy tematów i prelegentów przywołujemy tylko kilka:

  • Kalkulacja kosztów niewykorzystanych zdolności produkcyjnych – Tomasz Król
  • Plan sprzedaży i jego transmisja na plany produkcji – Mariusz Sumiński
  • Proces budżetowania kosztów i wyniku zakładu produkcyjnego – Marcin Rabiega

W trakcie Forum zaplanowaliśmy także kilka tzw. round tables, podczas których w kameralnym gronie zaprezentowane zostaną studia przypadków, a uczestnicy uzyskają możliwość wzięcia prelegenta w „krzyżowy ogień pytań”.

Warto przypomnieć, że prenumeratorzy magazynów Finanse+ControllingControlling i Rachunkowość ZarządczaInformacja Zarządcza oraz abonenci portalu www.isc.explanator.pl mają prawo do ceny specjalnej.

W 2014 roku miałam ogromną przyjemność uczestniczyć w I FORUM NOWOCZESNEGO CONTROLLINGU i muszę powiedzieć, że od tego czasu jestem wiernym uczestnikiem forum. Nie mogę nazwać siebie „słuchaczem”, gdyż Forum nie ma formy szkolenia i wysłuchania tylko wykładów, ale od zeszłego roku, aktywnego w nim uczestnictwa przez round tables czyli interaktywne spotkanie z prelegentami i grupy dyskusyjne. (...)

Forum przeprowadzone jest w sposób bardzo profesjonalny. Prelegenci na bieżąco odpowiadają na pytania, dostosowując się do potrzeb uczestników. Ich elastyczność oraz konkretne odpowiedzi świadczą o dużej wiedzy i doświadczeniu. Tradycją Forum jest uroczysta kolacja, która również daje dużo możliwości do spotkania ciekawych ludzi i wymiany doświadczeń. (...)

...nie wyobrażam sobie mojego kalendarza spotkań bez tego wydarzenia.

Szczegóły na www.forumcontrollingu.explanator.pl

Drukuj

Zobacz również

Archiwum

Polecamy